Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman povečeří s Babišem. V Lánech budou řešit aktuální politické otázky

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka, EuroZprávy.cz

Prezident Miloš Zeman dnes v lánském zámku povečeří s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na pravidelné schůzce budou podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka probírat aktuální domácí i zahraniční politické otázky.

Prezident s premiérem se potkávají zhruba jednou měsíčně. Naposledy spolu oba politici jednali na konci února před cestou Babiše do Spojených států, kde se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Kromě návštěvy Bílého domu mluvili i o sestavování státního rozpočtu na příští rok.

Rozpočtové otázky mohou být tématem i dnešní schůzky. Babiš by mohl Zemana seznámit s plánem úspor, o kterých společně s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jednal před dvěma týdny s ministry, kteří ve vládě zastupují hnutí ANO. Schillerová po nich požaduje úspory i personální škrty. Dalším tématem by mohla být i otázka odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Témata:  Miloš Zeman Andrej Babiš

Aktuálně se děje

30. července 2026 13:49

Parkování u obchodních center má svá pravidla. Za chybu hrozí pokuta

Parkoviště u obchodních center a supermarketů bereme jako samozřejmost. Přijedeme, zaparkujeme, nakoupíme a odjedeme. Na první pohled jde o obyčejný prostor, kde „platí zdravý rozum“. Ve skutečnosti však jde o prostor, kde se střetává soukromé vlastnictví, pravidla silničního provozu i ochrana spotřebitele. Právě zde proto mnohdy vznikají nedorozumění a někdy i nepříjemné spory mezi řidiči, provozovateli parkovišť nebo pojišťovnami. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy