Národní rozpočtová rada

ekonomika

Schválený schodek 295 miliard pro letošní rok není realistický, říká šéf Národní rozpočtové rady

Finance Komentář

Komentář Lukáše Kovandy: Deficit státního rozpočtu ve výši 295 miliard korun, který je schválený při letošní rok, není realistický. Ve včerejší debatě Institutu pro politiku a společnost to uvedl Mojmír Hampl, šéf Národní rozpočtové rady (videozáznam zde, od 48:30). „Schodek letos prostě nemůže skončit pod částkou 300 miliard korun,“ říká.

Ilustrační fotografie

Veřejné finance jsou dlouhodobě neudržitelné, varuje rozpočtová rada

Finance

České veřejné finance jsou při nynějším nastavení daňové a výdajové politiky dlouhodobě neudržitelné, uvedla dnes ve Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí Národní rozpočtová rada. Toto základní konstatování zůstalo ve srovnání s loňskou zprávou stejné, řada dalších parametrů se však znatelně zhoršila. Ministerstvo financí k tomu uvedlo, že považuje načasování zprávy do období nejhlubšího poklesu světové ekonomiky od 30. let minulého století za nešťastné.

Aktuálně se děje

24. září 2025 11:01

23. září 2025 14:14

Dětské dudlíky pod drobnohledem: dTest odhalil BPA v Curaprox Baby, výrobce stahuje šarže

V reakci na uveřejnění výsledků mezinárodního testu dětských dudlíků, na němž se významně podílela česká spotřebitelská organizace dTest, oznámila společnost Curaden AG stažení několika šarží dětských dudlíků Curaprox Baby z trhu. Důvodem je zjištěná přítomnost bisfenolu A (BPA), látky známé jako hormonální disruptor, v barevné části dudlíku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy