deprese

Ilustrační fotografie

V listopadu přibylo osobních bankrotů i návrhů na ně

Finance

V listopadu bylo v ČR vyhlášeno 1297 osobních bankrotů, což bylo o 87 více než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1325 návrhů na osobní bankrot, o 95 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, které má ČTK k dispozici.

Ilustrační fotografie

Máte lednový splín? Nejste v tom sami

Magazín

Návrat do pracovního režimu po delším volnu nebývá jednoduchý a obvykle jej provází nízká motivace k práci, nízká efektivita, špatná nálada, případně i deprese. Zaměstnanci i zaměstnavatelé tyto projevy pociťují zejména v lednu, kdy se lidé vracejí na pracoviště po Vánocích a oslavách nového roku.

Ilustrační fotografie

Jak se vyrovnat s podzimní chmurnou náladou?

Magazín

Podzim je možné prožít v plné formě, i když v tomto ročním období často klesá energie a morálka. Jak se zbavit splínu, udržet si přirozeně svou formu a prožít podzim v klidu?

Ilustrační fotografie

Magazín

Připravte se na podzimní STRES

Pomalu se blíží konec léta, spojený se zhoršujícím se počasím, koncem dovolené, prázdnin a hlavně návratem do kolotoče plného stresu. Děti i dospělé čekají po zaslouženém letním odpočinku vítané i náročné povinnosti doplněné zhoršujícím se počasím, které jsou často velmi stresující. Příchod podzimu však můžete zvládnout s klidem. Nechte se inspirovat pěti radami, které vám pomohou zachovat si optimistickou náladu.

Ilustrační fotografie

Co dělat, když je psychické zhroucení na spadnutí

Magazín

Znáte ten pocit, kdy už zkrátka cítíte, že je toho na vás moc, ale práce nepočká a vy chtě nechtě musíte pokračovat? Nižší míra stresu není čas od času na škodu a je i zdravá, horší situace však nastává, když k nadměrné psychické zátěži dochází pravidelně a dlouhodobě.

Ilustrační fotografie

Jarní únava může způsobit celkové vyčerpání a deprese. Jak s ní bojovat?

Magazín

Bojovat s jarní únavou musí téměř každý. Způsobuje ji především náhlá změna počasí a prodlužování dnů, ale i to, jak jsme se ke svému tělu chovali během zimy. S jarní únavou se hůře vypořádávají lidé pracující na směny, u kterých při špatném plánování směn hrozí nejen rozhození biorytmu, ale i celkové vyčerpání a nebezpečí deprese.

Ilustrační fotografie

Magazín

Jak se vyhnout podzimní depresi?

Podzim je znovu tu a sychravé počasí a návrat do pracovního či školního kolotoče se ne vždy obejde bez nepříjemných průvodních okolností způsobených sezonní podzimní depresí nebo výkyvy nálad. Jak se vyhnout skleslosti, špatné náladě či únavě?

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy