Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odboráři shánějí u Babiše a Sobotky víc peněz pro učitele

Škola, ilustrační fotografie
Škola, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Více peněz pro učitele chtějí vyjednat odboráři u ministra financí Babiše a premiéra Sobotky. Návrh rozpočtu ministra financí totiž růst platů státních zaměstnanců prakticky nezahrnuje.

Odboráři se už ráno sešli s ministrem financí Babišem. Podle něj je navýšení platů učitelům prioritou. O kolik by mohly v příštím roce vzrůst, ale zatím moc říc nechtěl.

Souhlasí s tím, že kantoři patří mezi jedny z nejhůře placených kvalifikovaných profesí a znovu zkritizoval závěry pondělního jednání vlády, která hlasy ministrů ČSSD a KDU-ČSL navzdory jeho negativnímu stanovisku schválila navýšení rozpočtu na vědu a přidání peněz na zdravotnictví prostřednictvím zvýšení odvodů za státní pojištěnce.

Celkem jde o více než sedm miliard. Odboráři se po čtvrtečním poledni sejdou ještě s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Možná i to, že s oběma lídry koaličních stran nejednají najednou svědčí o tom, že krize uvnitř koalice stále není zažehnána.

Témata:  školství odbory

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

12. dubna 2024 9:53

Prodejci kol v ČR mají potíže. Odbyt jde pomaleji, roste ale zájem o karbonové rámy

Čeští prodejci jízdních kol se aktuálně potýkají s problémy a mají plné sklady. Trh s cyklistikou se propadl přibližně o jednu třetinu a některé firmy musely snížit plánovanou výrobu nových kol. Nepomohla především skutečnost, že prodejcům se nepovedlo doprodat zásoby jízdních kol z roku 2022/23, a to i přes různé slevové akce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Pozor na smlouvy s dodavateli energií. Co by měla obsahovat férová smlouva?

Dodavatele elektřiny nebo plynu mění ročně téměř půl milionu odběratelů. Tento krok sám o sobě není ničím složitým. Důležité ale je vybrat si dodavatele, na kterého se zákazník může spolehnout. A s ním pak podepsat výhodnou a férovou smlouvu. Odborníci Kalkulátor.cz přinášejí pět základních bodů, která by taková smlouva měla obsahovat.