Zákoník práce se změní: Jehož části jsou prý protiústavní

Důvod výpovědi kvůli porušení povinností při pracovní neschopnosti, který zavádí Poslaneckou sněmovnou v pátek schválená novela zákoníku práce, je podle odborů protiústavní. V pátek to řekl 1. místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Václav Pícl.

reklama

"Zavádí se nový výpovědní důvod nesplňování povinností a porušení povinnosti dodržovat léčebný režim v době prvních 21 dnů trvání pracovní neschopnosti. Toto ČMKOS považuje za protiústavní, neboť zaměstnanec bude potrestán dvakrát, výpovědí a odebrání nemocenské. Jde o nepřijatelný zásah do integrity zaměstnance v oblasti, která není součástí pracovněprávního vztahu," uvedl Pícl.
 
Odborům se navíc nelíbí posilování výhod u dohod o pracovní činnosti a o provedení práce, které podle nich nedostatečně chrání zaměstnance. "Novela zákoníku práce přináší velký prostor pro tzv. prekérní formy pracovních vztahů, které nezajišťují zaměstnanci stejnou ochranu. Nastavuje také podmínky a právní nástroje, jež povedou k tomu, že pracovní poměr na dobu neurčitou s plným úvazkem, který je základním předpokladem pro rozvoj osobního, zejména rodinného života, bude pro stále větší počet zaměstnanců nedosažitelný," dodal.
 
ČMKOS žádala o zrušení dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. "Hrozí, že budou využívány mnohem více než pracovní poměr, ke škodě zaměstnanců. Toto rozhodně není, jak vláda deklaruje, zpružnění pracovních vztahů, ale snížení ceny práce a její ochrana" poznamenal Pícl.

Pokud novela projde celým legislativním procesem, navrhnou odbory skrze skupinu poslanců nebo senátorů ústavní stížnost. "Buď pouze na tuto novelu, nebo na více schválených zákonů," dodala na dotaz Mediafaxu Jana Kašparová, tisková mluvčí ČMKOS.

Loading...
Témata: zákoník práce

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky