Teroristické útoky v Paříži (13. 11. 2015)

Karel Schwarzenberg

Francie byla otevřená migrantům. Schwarzenberg se rozepsal o situaci v Paříži

Aktuality

Po útocích v Paříži volají někteří politici po zpřísnění ochrany hranic, omezení přijímání uprchlíků a dalších krocích, které podle nich povedou k větší bezpečnosti v zemích Evropské unie. Další varují před hysterií a nenávistí, kterou se teroristé pokouší zasít mezi lidi. Nesmíme přijmout jejich způsob myšlení, varuje předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Aktuálně se děje

4. listopadu 2025 10:37

Vidíte nenávist nebo podvod na internetu? Nahlaste ho, radí dTest

Setkali jste se někdy s komentářem na sociálních sítích, ve kterém autor podporuje násilí či terorismus? Zaznamenali jste příspěvek se soukromými fotografiemi sdílenými za účelem poškození pověsti vyobrazené osoby? Anebo jste na online tržišti narazili na podvodného prodejce? I na takové příklady nezákonného uživatelského obsahu na internetu si Evropská unie došlápla takzvaným Aktem o digitálních službách (DSA). A ať už se nezákonný obsah týká přímo vás, nebo ne, máte právo jej nahlásit provozovateli dané internetové stránky.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

OSVČ čeká od ledna skokový růst odvodů. Vláda nemá čas změnu zvrátit

Vláda ve svém programovém prohlášení slibuje, že zastaví zvyšování vyměřovacího základu pro sociální pojistné OSVČ, které tak zůstane na 35 % průměrné mzdy. To se jí ovšem do začátku ledna, kdy má ke změně dojít, nemůže podařit. Na legislativní proces jednoduše nezbývá dostatek času. Reálně tak k plánovanému snížení odvodů OSVČ může dojít spíše až od roku 2027, upozorňuje Petra Pospíšilová, vedoucí daňového poradenství BDO.