Produktivita práce

Ilustrační fotografie

Co Čechy motivuje k práci? Stravenky a dovolená navíc dostávají na frak

Aktuality

Časy, kdy se většina zaměstnanců nechala nalákat na benefity v podobě mobilního telefonu nebo firemního auta, jsou dávno pryč. Podle nejnovějšího průzkumu personální agentury AC JOBS každý pátý Čech v práci nejraději uvítá třináctý a čtrnáctý plat nebo pružnou pracovní dobu. Na okraji zájmu zůstaly půjčky zaměstnancům, příspěvky na dopravu, ale také dříve populární benefit v podobě firemního vozu nebo mobilního telefonu.

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 11:51

16. ledna 2026 11:35

Ceny nikotinových produktů rostou, Česko patří k nejdražším zemím

V České republice tvoří kuřáci zhruba 22 % populace a za nikotinové výrobky ročně utratí bezmála 90 miliard korun. Kuřáci tak pod tlakem drahoty stále častěji hledají levnější cesty k nikotinu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Rozmach umělé inteligence tlačí ceny elektroniky a automobilů vzhůru

V Česku ani v jiných zemích neutuchá paměťová krize. Naopak, letos lze čekat její další zhoršení a výraznější zdražování notebooků, mobilů, ale třeba také vyšší ceny ojetých automobilů. Důvodem je umělá inteligence, resp. obrovské investice do ní a související infrastruktury, například datových center, v podání amerických technologických obrů, zejména Amazonu, Microsoftu, Alphabetu a Mety.