Bulharsko

Ilustrační fotografie

Bulharsko by mohlo zavést euro v lednu 2025

Ekonomika

Bulharsko by mohlo vstoupit do eurozóny v lednu 2025, pokud splní všechna kritéria pro zavedení jednotné evropské měny. Uvedl to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Bulharsko minulý týden oznámilo, že se vzdalo cíle přijmout euro v lednu příštího roku, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky.

Ilustrační fotografie

Jarní prázdniny Češi stráví na lyžích v Bulharsku či u moře v Egyptě

Aktuality

Jarní prázdniny, které dnes začínají dětem z 15 okresů, se Češi podle prodejců pobytů chystají strávit na lyžích v Bulharsku nebo u moře například v Egyptě. Někteří lidé s plánováním týdenního školního volna vyčkávají a doufají v to, že se krizová opatření uvolní. Velmi rychle by se tak vyprodaly tuzemské pobyty v Krkonoších nebo na Šumavě. Vyplývá to z vyjádření prodejců zájezdů.

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

22. dubna 2026 10:26

Ceny ropy po prodloužení příměří zůstává na hranici 100 dolarů za barel

Ceny ropy se ve středu udržely v blízkosti hranice 100 dolarů za barel. Stalo se tak poté, co americký prezident Donald Trump oznámil prodloužení příměří s Íránem na dobu neurčitou, a to jen několik hodin před jeho plánovaným vypršením. Hormuzský průliv však zůstává nadále uzavřen. Stále není jasné, zda s tímto novým uspořádáním souhlasil Írán nebo Izrael.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy