Kellnerova Air Bank odstartuje v Česku už v září. Cíl? Do roka 70 tisíc klientů

Nová bankovní instituce Air Bank financovaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem by měla na český trh vstoupit už v září, což je o dva měsíce dříve oproti avizovanému listopadu. Ve čtvrtek o tom informoval server bankovnipoplatky.com.

660

Nová banka chce na český trh přinést moderní přístup, na který jsou zvyklí zákazníci v zahraničí. "Běžný klient velké bankovní čtyřky si všimne rozdílu v okamžiku, kdy Air Bank vyzkouší a porovná služby se servisem, který dostává ve své současné bance," řekl serveru mluvčí banky Rostislav Kocman a dodal, že největší důraz hodlá banka klást na jednoduchost a srozumitelnost v nabídce služeb.

Těch při rozjezdu banky nebude mnoho, ale postupem času budou přibývat. "Při startu banky budeme nabízet pouze běžný a spořicí účet, samozřejmě s platebními kartami, a to Mastercard," prozradil Kocman. Příští rok chce banka nabídnout úvěrové produkty, na ostatní produkty včetně hypoték si klienti počkají o něco déle.

Podle Kocmana se bude Air Bank výrazně lišit od stávajících bank. "Pokud se budeme bavit konkrétně, tak my nemáme žádné balíčky služeb. Nabízíme pouze dva cenové programy, kdy u jednoho klient platí měsíční poplatek a všechny standardní služby pak má zdarma - tedy kromě zahraničního platebního styku, ale například platby a výběry z bankomatu jsou zdarma. U druhého pak klient neplatí měsíční poplatek, ale platí za jednotlivé operace, příchozí platba, výběr z našeho bankomatu jsou také zdarma," vysvětlil Kocman.

Air Bank přichází také s novým cenovým konceptem. "U měsíčního poplatku se neplatí za účet, ale za vztah s bankou - účtů tedy za jeden poplatek může mít klient více," objasnil Kocman. Odlišnosti budou i ve zpoplatnění transakcí skrze jednotlivé kanály – novinkou je, že u všech klient zaplatí stejnou cenu. "Nerozlišujeme použitý kanál - nezpoplatňujeme operace na pobočce, přes telefon nebo přes internet. Klienti platí za operaci samotnou bez ohledu na kanál, pokud je to zpoplatněná operace podle tarifu, nebo ji prostě máte zdarma," poznamenal Kocman.

Samozřejmostí bude obsluha online, a to včetně možnosti provést přes internet kompletní založení služeb. "Klient nikdy nemusí přijít do naší pobočky. Bankovní systém se přizpůsoboval potřebám internetového bankovnictví, ne naopak. Staré banky mají za sebou historii, tradici a podobně, ale nedokážou změnit svoje systémy, a tato tradice je omezuje," tvrdí Kocman.

Plány Air Bank jsou podle server velmi smělé. "Do roka od spuštění chceme mít 70 tisíc klientů, do pěti let 250 tisíc a mít tak tržní podíl čtyři až pět procent," prozradil plány banky Kocman. Do černých čísel by se Air Bank ráda dostala ve třetím roce fungování. "Po pěti letech bychom chtěli mít bilanční sumu okolo 18 miliard korun," doplnil Kocman.

Témata: banky

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky