Koruna poměrně výrazně oslabila na 24,24 CZK/EUR

České měně se v úterý nedařilo, obchodování zakončila na úrovni 24,24 CZK/EUR, což v porovnání s pondělním závěrem (24,09) znamená poměrně výrazné oslabení o 0,6 procenta. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

„Koruna na tom dnes byla překvapivě špatně. Za situace, kdy hlavní trhy zůstávají u růstu a celkem úspěšně si vedou i okolní měny, koruna propadla. Německý ZEW byl sice horší a mohl podpořit sázky na holubičí postoj ČNB, za dnešním výrazným pohybem kurzu ale zřejmě stál jen z menší části. Jiný silný impuls v podobě nových zpráv nepřišel,“ uvedl Tomáš Vlk, analytik společnosti Patria Finance.
 
Ostatní měny v regionu posílily. Maďarský forint si polepšil na 266,8 HUF/EUR (v pondělí 268,1), polský zlotý na 3,979 PLN/EUR (v pondělí 3,987).
 
Eurodolar posílil na 1,4400 USD/EUR. „Trhy stále čekají na hlasování o důvěře nové řecké vládě a je znát optimismus ohledně výsledku. Mezitím dokázaly ignorovat pár špatných zpráv právě v souvislosti s Řeckem i výraznější propad německého indexu ZEW. Později zveřejněná data z amerického realitního trhu už situaci neovlivnila, vyšla v souladu s odhady,“ doplnil Vlk.
 
Koruna v porovnání s dolarem uzavřela zhruba na pondělních 16,83 CZK/USD.

Témata: kurzy měn

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky