Z Lipna odjíždí kvůli koronaviru stovky německých turistů

Z Lipna nad Vltavou a okolí odjíždí poslední dny stovky německých turistů, kteří tam trávili babí léto. Další ruší pobyty, které měli zamluvené na říjen. Důvodem je to, že německá vláda zařadila Českou republiku kvůli šíření koronaviru na seznam rizikových oblastí a nedoporučila svým občanům, aby do ČR jezdili. ČTK to sdělil PR manažer Turistického spolku Lipenska Pavel Pechoušek.

Lipno nad Vltavou
reklama

V létě měly lipenské hotely plno. "Kvůli covidu ale tvořili většinu tuzemští turisté. Cizinců byl ve srovnání s předchozími léty jen zlomek, a i ti nyní odjíždí. Lipenští ubytovatelé tak přicházejí v září a říjnu o miliony korun," uvedl předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

V hotelu Knížecí cesta, který stojí v Bližší Lhotě, plánovali na první říjnový víkend česko - německou svatbu. Němečtí příbuzní nevěsty účast odmítli, aby neměli doma po návratu problémy v práci. "Obřad i hostina se tak musela přesunout na jaro roku 2021," uvedl ředitel hotelu Petr Zemek.

Němečtí klienti opustili i hotel Maxant ve Frymburku. V předchozích letech tam Němci a Rakušané jezdili rádi: cizinci tvořili zhruba polovinu ubytovaných, letos asi deset procent. "Všechny rezervace na říjen máme stornované," uvedla majitelka hotelu Maxant Vladislava Semšová.

Stejně je na tom s rezervacemi na příští měsíc frymburský penzion Markus. Němečtí turisté z něj hromadně odjeli 24. září. Majitelka penzionu Dagmar Krolová jim vrátila peníze za část pobytu, který nemohli vyčerpat.

Jiná je situace v ubytovacích kapacitách, jež provozuje firma Lipno servis. "My jsme Němce moc neměli, spíš Rakušany. Ti zůstávají, jsou tu. Jak je po svátcích, tak ubytovaných je minimum. Němci tam byli v červenci a srpnu," řekl ČTK obchodní a marketingový ředitel firmy Lipno Servis Jiří Falout.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky