Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vydatné srážky hrozí i v neděli. Předpověď počasí na 21. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude nadále ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad východní Evropou. Od západu se k nám začne zvolna rozšiřovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ve východní polovině území a na severu postupně déšť četnější a místy i vydatný. V západní polovině Čech postupně srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 15 až 11 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V místech s vydatnými srážkami bude docházet k vzestupům hladin vodních toků. Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, v Čechách od západu později ubývání oblačnosti. Místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i vydatné srážky a na východě i bouřky. Večer ubývání srážek. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, při trvalých srážkách kolem 17 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, zejména na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V místech s vydatnými srážkami bude docházet k vzestupům hladin vodních toků. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy