Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve čtvrtek přibylo 8500 případů covidu, hospitalizovaných je nejvíc za půl roku

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 8419 nových případů onemocnění covid-19. Je to třetí nejvyšší denní nárůst od konce března. Hospitalizovaných s prokázanou koronavirovou infekcí je 2489, nejvíc za poslední půlrok. Zhoršují se také statistiky úmrtí lidí s covidem. Ve středu jich zemřelo 40, nejvíc za jediný den od 6. května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání stoupl ve čtvrtek počet nových případů téměř na dvojnásobek. Minulý čtvrtek byl ale státní svátek a testovalo se méně než v pracovní dny.

Průměrná týdenní incidence vzrostla na 458 potvrzených případů v přepočtu na 100.000 lidí. V porovnání s předchozím dnem incidenční číslo stouplo o 39.

S covidem zemřelo v Česku od začátku epidemie 30.938 lidí.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy