Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V noci přijde mráz. Předpověď počasí na středu 11. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková výše se přesune ze střední Evropy k východu a od západu začne během dne počasí u nás ovlivňovat okludující frontální systém, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno nebo skoro jasno, během noci ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, na Moravě a ve Slezsku až -8 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 4 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne v Čechách od západu přibývání oblačnosti a večer na západě a severozápadě místy sněžení nebo déšť se sněhem. Nejvyšší teploty -1 až +3, v Čechách ojediněle až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0, v Jeseníkách a Beskydech kolem -3 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé

Témata:  počasí mráz

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy