Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V autoškolách bude nutný respirátor FFP2, řekl Havlíček

respirátor
respirátor
Foto: Pixabay

V autoškolách budou muset instruktoři i žáci využívat nově respirátory třídy FFP2 nebo KN95. Dále ale budou moci řidičské lekce fungovat. Rozhodla o tom dnes vláda. Na tiskové konferenci po jejím jednání to řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Nové nařízení kabinet stanovil v rámci zpřísnění protiepidemických opatření.

Autoškoly mohou i v nejvyšším pátém stupni protiepidemického systému pořádat zkoušky, praktické jízdy i výuku. Platí omezení počtu lidí stejně jako pro ostatní akce tohoto druhu. Zakázána je v jeden čas přítomnost více než deseti lidí, pokud je zkouška podle právního předpisu veřejná, dalších více než tří lidí z řad veřejnosti.

Autoškoly musely zastavit provoz kvůli vládním koronavirovým opatřením na jaře, na podzim byla jejich činnost omezena od 22. října. Zkoušky umožnil kabinet konat od 23. listopadu, praktickou výuku pak později obnovil přesun do třetího stupně protiepidemického systému. V České republice působí zhruba 3000 autoškol.

Témata:  autoškoly respirátory

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy