Učitelé v karanténě. Některé školy se 1. září neotevřou

Ve zlínské základní škole v Okružní ulici se potvrdila nákaza koronavirem u jednoho zaměstnance. Všichni lidé v rizikovém kontaktu jsou v karanténě, je jich 24, řekla dnes ČTK Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice. Téměř všechny testy u zaměstnanců v karanténě dopadly dobře, koronavirus neprokázaly, čeká se jen na výsledek testu u jedné osoby, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Škola, ilustrační fotografie

Ve Zlínském kraji jsou podle Ševčíkové v karanténě pedagogové tří základních a jedné mateřské školy. Podle Českého rozhlasu Zlín jde také o základní školu v Uherském Brodě a v Nivnici na Uherskohradišťsku, kde kvůli karanténě pedagogů nezačne 1. září tradiční výuka. Děti se budou učit na dálku.

Důvodem karantény pedagogů je jejich kontakt s pozitivně testovanou osobou na poradě pedagogického sboru nebo v rámci školení, řekla Ševčíková.

Ředitelka uherskobrodské školy na webových stránkách uvedla, že pedagogové byli při přípravě nového školního roku v kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na covid-19, karanténa se vztahuje na celý sbor s výjimkou dvou nepřítomných učitelů. "Ostatních nepedagogických zaměstnanců se toto opatření netýká, protože nejsou v riziku nákazy, provoz školy je na neurčito uzavřen, slavnostní zahájení 1.9.2020, nástup do školy ani výuka se v nejbližších dnech nekoná," uvedla ředitelka školy Dagmar Bistrá. Děti se tak budou učit pravděpodobně on-line, a to od 7. září, výuka je povinná. "Jedině u žáků prvního ročníku v tomto směru nastanou komplikace, které v co možná nejkratším čase dořešíme," uvedla ředitelka.

Základní škola v Nivnici přerušila provoz školy až do odvolání. "Od začátku školního roku až do odvolání bude výuka probíhat distančním způsobem," uvedla na webových stránkách školy ředitelka Šárka Mikesková.

U zlínské základní školy je podle Melzera možné, že škola zvládne zahájit 1. září běžnou výuku. Pracovníci jiných škol ve Zlíně nebyli izolováni, nepřišli se zaměstnanci ZŠ Okružní do kontaktu.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky