Učitelé v karanténě. Některé školy se 1. září neotevřou

Ve zlínské základní škole v Okružní ulici se potvrdila nákaza koronavirem u jednoho zaměstnance. Všichni lidé v rizikovém kontaktu jsou v karanténě, je jich 24, řekla dnes ČTK Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice. Téměř všechny testy u zaměstnanců v karanténě dopadly dobře, koronavirus neprokázaly, čeká se jen na výsledek testu u jedné osoby, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Diskuse: 0

Škola, ilustrační fotografie
reklama

Ve Zlínském kraji jsou podle Ševčíkové v karanténě pedagogové tří základních a jedné mateřské školy. Podle Českého rozhlasu Zlín jde také o základní školu v Uherském Brodě a v Nivnici na Uherskohradišťsku, kde kvůli karanténě pedagogů nezačne 1. září tradiční výuka. Děti se budou učit na dálku.

Důvodem karantény pedagogů je jejich kontakt s pozitivně testovanou osobou na poradě pedagogického sboru nebo v rámci školení, řekla Ševčíková.

Ředitelka uherskobrodské školy na webových stránkách uvedla, že pedagogové byli při přípravě nového školního roku v kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na covid-19, karanténa se vztahuje na celý sbor s výjimkou dvou nepřítomných učitelů. "Ostatních nepedagogických zaměstnanců se toto opatření netýká, protože nejsou v riziku nákazy, provoz školy je na neurčito uzavřen, slavnostní zahájení 1.9.2020, nástup do školy ani výuka se v nejbližších dnech nekoná," uvedla ředitelka školy Dagmar Bistrá. Děti se tak budou učit pravděpodobně on-line, a to od 7. září, výuka je povinná. "Jedině u žáků prvního ročníku v tomto směru nastanou komplikace, které v co možná nejkratším čase dořešíme," uvedla ředitelka.

Základní škola v Nivnici přerušila provoz školy až do odvolání. "Od začátku školního roku až do odvolání bude výuka probíhat distančním způsobem," uvedla na webových stránkách školy ředitelka Šárka Mikesková.

U zlínské základní školy je podle Melzera možné, že škola zvládne zahájit 1. září běžnou výuku. Pracovníci jiných škol ve Zlíně nebyli izolováni, nepřišli se zaměstnanci ZŠ Okružní do kontaktu.

Loading...

Diskuze: Učitelé v karanténě. Některé školy se 1. září neotevřou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky