Tisíce prvňáků a druháků se na jihu Čech vrátily do škol

Tisíce žáků prvních a druhých tříd dnes zamířily v Jihočeském kraji do škol. Po více než měsíci se jim obnovila kontaktní výuka. Učitelé i ředitelé podle vyjádření pro ČTK vítají, že se alespoň částečně vrací standardní režim.

Ilustrační fotografie
reklama

Přibližně dvě stovky žáků dnes nastoupilo například do jedné z největších základních škol v kraji Bezdrevská v Českých Budějovicích. "Pečlivě dohlížíme na to, aby děti zůstávaly rozděleny do menších kolektivů i mimo výuku. Znamená to, že hlídáme, aby se žáci z různých tříd nepotkávali v šatně, na chodbě nebo v jídelně," řekl ČTK ředitel školy Bezdrevská Pravoslav Němeček.

"Těšili jsme se, až zase začneme s klasickou výukou. I když jsme měli hodně hodin on-line, tak ten kontakt mezi učiteli a dětmi ve škole je velmi důležitý," řekl ředitel malotřídní školy v Neznašově na Českobudějovicku Jaroslav Tůma.

Na jihu Čech nastoupilo letos v září pouze do prvních tříd přibližně 6000 žáků. Kraj ode dneška obnovil řadu autobusových spojů, které omezil ve chvíli, kdy se školy zavřely.

Ale například v Českých Budějovicích zatím zůstává městská hromadná doprava v prázdninovém režimu. "Většina žáků prvního stupně se do škol dopravuje s rodiči většinou auty či chodí pěšky a na kapacitní zátěž veřejné dopravy to má minimální dopad. Pokud bychom zaznamenali u některých linek větší obsazenost či zvýšený zájem cestujících, můžeme vybrané spoje posílit. O skončení provozu v prázdninovém režimu může pak podle aktuální situace rozhodnout krizový štáb města," uvedl náměstek českobudějovického primátora Viktor Lavička (ANO).

Témata: školství | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky