Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 8. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková výše se bude rozšiřovat z jihozápadní do střední Evropy. Po jejím severním okraji bude postupovat frontální systém, který ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až polojasno, během noci od západu přibývání další oblačnosti. Ojediněle, na horách místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Nejnižší teploty +2 až -2 °C a ojediněle tvorba náledí. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, zejména od vyšších poloh s nárazy kolem 15 m/s.KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách tvorba sněhových jazyků, místy i závějí.Tlaková tendence: mírný vzestup, postupně setrvalý stavRozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo, místy občasný déšť, zpočátku i déšť se sněhem, nad 400 m, později jen nad 1000 m srážky sněhové. Odpoledne a večer na severovýchodě území srážky četnější. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem +1 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h).Tlaková tendence: setrvalý stavRozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 15:53

22. července 2025 20:21

EU chce zakázat spalovací auta ve flotilách půjčoven. Kancléř Merz návrh ostře kritizuje

Evropská unie chce zakázat autopůjčovnám a velkým firmám, aby od roku 2030 do svých flotil pořizovaly jiná auta než elektrická. Půjčovny, jako je Sixt nebo Europcar, by tak už za necelých pět let musely pro své klienty nakupovat výhradně elektrovozy. Informaci přinesl německý deník Bild. Záměr včera večer ostře kritizoval německý kancléř Friedrich Merz. Podle něj „zcela ignoruje to, co Evropa právě nyní potřebuje“.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy