Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 7. srpna. ČHMÚ varuje před silnými bouřkami

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci: Polojasno až skoro jasno, zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Počasí přes den: Polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Později odpoledne v Čechách od západu přibývání oblačnosti a večer přeháňky, místy bouřky, i silné. Nejvyšší teploty 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude později večer v Čechách měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: později večer se v Čechách vyskytnou silné bouřky doprovázené ojediněle nárazy větru kolem 75 km/h a přívalovými srážkami až 40 mm Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, později večer v Čechách slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy