Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozor na přízemní mrazíky. Předpověď počasí na noc a pátek 8. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Slábnoucí tlaková výše se přesune ze střední Evropy k jihovýchodu a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno nebo skoro jasno, od severozápadu polojasno až oblačno. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, na východě až -1 °C. Místy přízemní mrazíky. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, v Čechách místy až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav

Témata:  počasí mráz

Související

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

10. listopadu 2025 12:53

Říjen přinesl konec sezónních prací, nezaměstnanost stoupla na 4,6 %

„Nezaměstnanost v říjnu mírně vzrostla. Podíl nezaměstnaných osob činil 4,6 %, což bylo o desetinu procentního bodu více než v září a o 0,8 procentního bodu více než před rokem. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ÚP. Jedná se ovšem o přirozený sezónní vývoj. V říjnu totiž končí většina sezónních prací a část zaměstnanců se tak vrací do evidence ÚP. Zároveň se do nezaměstnanosti stále propisuje příliv absolventů, kteří hledají své první zaměstnání,“ říká Radovan Hauk, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy