Počet nakažených koronavirem v Česku vzrostl na 2 669. Zemřelo 13 lidí

V Česku zemřeli další dva lidé s nákazou novým typem koronaviru. Počet obětí nákazy tak stoupl na 13.

Koronavirus Covid-19
reklama

Na webu o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví. Naposledy úřad oznámil dvě oběti v sobotu. Více informací k nim ale nesdělil.

Nakažených v Česku k dnešním 8:30 bylo 2669, za sobotu jich přibylo 262. K dnešnímu dni bylo provedeno na 40.700 testů na koronavirus. Uzdravených zůstává 11 lidí, bohužel 13 pacientů nemoci už podlehlo, uvedlo bez bližších podrobností ministerstvo na twitteru.

Před víkendem úřad naposledy měnil počty úmrtí pacientů s koronavirem ve čtvrtek, kdy po krátké hospitalizaci v pražské Všeobecné fakultní nemocnici zemřely dvě ženy z domova důchodců v pražské Michli. Právě senioři patří mezi nejohroženější nákazou koronavirem a v nejméně sedmi domovech pro seniory se nákaza už objevila.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v sobotu v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že situace v počtu nakažených v Česku není nejpříznivější. "Nastává kritická fáze epidemie, kdy uvidíme, jak si na tom s tou epidemií stojíme," řekl. Situaci bude podle něj možné ale vyhodnotit až v následujících dnech.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky