Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí na jihu Moravy využili podvodníci, u sbírky charity zaměnili QR kód

Tornádo na Moravě (24.6.2021)
Tornádo na Moravě (24.6.2021)
Foto: HZS Jihomoravského kraje

Neštěstí na jihu Moravy využili podvodníci, v případě sbírky Diecézní charity Brno zveřejnili falešný QR kód, který dárce nenasměruje na sbírkový účet. Lidé by si měli ověřit, zda platbu posílají na správný sbírkový účet. ČTK to dnes řekla mluvčí Jihomoravského kraje Alena Knotková. Případ je čerstvý, policie zjišťuje podrobnosti.

"Na webu charity je vše v pořádku. Ale někdo okopíroval grafiku charity a vložil tam vlastní QR kód. Doporučujeme lidem, aby peníze posílali přímo na číslo sbírkového účtu a QR kód nevyužívali. A pro jistotu se ještě podívali na stránku organizace, která tu veřejnou sbírku pořádá," uvedla mluvčí.

"O případu víme krátkou dobu, zjišťujeme nyní podrobnější informace od pracovníků charity," řekl ČTK mluvčí policie David Chaloupka.

Číslo sbírkového účtu Diecézní charity Brno je 4211325188/6800. Lidé mohou zasílat i dárcovské SMS na číslo: 87 777, a to ve tvaru DMS DCHB 30, 60 či 90.

Čtvrteční bouřky, jejichž součástí bylo i tornádo o síle přes 200 kilometrů za hodinu a krupobití, zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko. Vyžádaly si pět životů. Celkem bouřky a tornádo poničily kolem 1200 domů, z nichž přinejmenším 60 bude zdemolováno.

Témata:  Tornádo na Moravě (24.6.2021)

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

16. ledna 2026 12:18

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. ledna

Zima bude v nadcházejících dnech pokračovat a místy se teploty sníží pod bod mrazu. Očekává se převládající zatažená oblačnost s mlhami a ojedinělé mrznoucí mrholení či slabé sněžení. Na komunikacích i ve vyšších polohách se může tvořit náledí a slabá ledovka, proto ČHMÚ doporučuje zvýšenou opatrnost.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy