Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nadcházející víkend bude slunečný, v sobotu se mírně ochladí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nadcházející víkend bude slunečný. V sobotu se mírně ochladí a bude kolem 20 stupňů, v neděli mohou teploty opět vystoupat až k 26 stupňům. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové pro následující dny předpovídají většinou jasno nebo polojasno, nejméně oblaků bude na obloze v sobotu. Po pátečních denních teplotách, které se budou pohybovat nejčastěji mezi 22 a 26 stupni Celsia, se v sobotu mírně ochladí a může být jen kolem 18 až 22 stupňů. Povane mírný východní až severovýchodní vítr.

Noční teploty po oba víkendové dny klesnou na devět až pět stupňů. V neděli může být na jihovýchodě a východě země oblačno s ojedinělými přeháňkami. Přes den bude 20 až 24 stupňů, v Čechách místy až 26 stupňů.

Teplé a většinou slunečné počasí bude pokračovat i v příštím týdnu, denní teploty mohou vystoupat až k 28 stupňům.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy