Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nadcházející víkend bude slunečný, v sobotu se mírně ochladí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nadcházející víkend bude slunečný. V sobotu se mírně ochladí a bude kolem 20 stupňů, v neděli mohou teploty opět vystoupat až k 26 stupňům. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové pro následující dny předpovídají většinou jasno nebo polojasno, nejméně oblaků bude na obloze v sobotu. Po pátečních denních teplotách, které se budou pohybovat nejčastěji mezi 22 a 26 stupni Celsia, se v sobotu mírně ochladí a může být jen kolem 18 až 22 stupňů. Povane mírný východní až severovýchodní vítr.

Noční teploty po oba víkendové dny klesnou na devět až pět stupňů. V neděli může být na jihovýchodě a východě země oblačno s ojedinělými přeháňkami. Přes den bude 20 až 24 stupňů, v Čechách místy až 26 stupňů.

Teplé a většinou slunečné počasí bude pokračovat i v příštím týdnu, denní teploty mohou vystoupat až k 28 stupňům.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

Stát rozdává vstup zdarma. Instituce počítají ztráty

Česká republika zažívá v oblasti památek a kulturních institucí paradox. Na jedné straně stojí rekordní zájem návštěvníků, na straně druhé experiment státu s bezplatným vstupem, který tento zájem dále uměle zesiluje.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy