Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metro je paralyzováno. Linky C a A stojí, dva lidé spadli pod vlak

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Provoz pražského metra na lince C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání byl zastaven, na Florenci dnes kolem 14:15 spadl pod vlak člověk. O několik minut později další člověk spadl do kolejiště ve stanici Bořislavka na lince A, nejede proto ani metro mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol. Cestující v daných úsecích mohou využít náhradní autobusovou dopravu. Podnik to uvedl na svém webu.

Kdy bude provoz metra obnoven, podnik zatím neoznámil. Podle jeho dispečera metro nepojede po nehodě zhruba hodinu.

Nehoda na Florenci se stala kolem 14:15. Krátce před 15:00 hasiči na twitteru uvedli, že člověka zpod metra vyprostili a předali záchranářům. Záchranáři k události na Florenci ani na Bořislavce bližší informace zatím nesdělili.

"Ve stanicích metra Bořislavka a Florenc došlo k pádu osoby do kolejiště. Na obě místa operátorky vyslaly záchranářské a lékařské posádky. Bližší informace sdělíme později," uvedli na twitteru záchranáři.

Témata:  Praha Metro

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy