Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lékárny budou v neděli otevřeny ve všech okresech

Léky, ilustrační fotografie
Léky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ve všech okresních a krajských městech ČR budou moci pacienti v neděli navštívit lékárnu, a to i přesto, že z nařízení vlády zůstanou zavřeny maloobchodní provozovny. V dnešní tiskové zprávě na to upozornila síť lékáren Dr.Max, která je s přibližně 470 pobočkami nejrozsáhlejší v České republice. Firma uvedla, že v rámci její sítě budou primárně v neděli fungovat lékárny provozované v areálech obchodních center Kaufland. Jestliže takové v dané lokalitě není, pak péči zajistí dopravně nejdostupnější lékárna ve městě.

"V každém krajském a okresním městě otevřeme přinejmenším jednu lékárnu, která bude mít otevřeno minimálně od osmi hodin ráno do dvou odpoledne. Někde jich bude otevřeno i víc, abychom zajistili péči v příznivé dojezdové vzdálenosti. Lokálně může provozní doba otevřených lékáren končit i později než ve 14:00," uvedl dnes ředitel provozu Dr.Max David Mendl.

Na v neděli uzavřených lékárnách bude společnost vývěskou informovat o nejbližší otevřené pobočce, která je pacientům k dispozici. V Praze na Vítězném náměstí a v Brně v paláci Padowetz (v ulici Bašty) budou standardně otevřeny lékárenské pohotovosti fungující v non-stop režimu, dodala firma.

Vláda toto pondělí rozhodla, že maloobchodní prodejny, které mají výjimku z restrikcí a mohou mít otevřeno, budou muset od středy zavírat ve 20:00, v neděli nebudou moci být v provozu vůbec. Opatření platí od středy do konce nouzového stavu.

Nová vládní opatření podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy k menší koncentrací lidí nepřispějí. Dá se očekávat pravý opak. Vyplývá to podle něj ze zkušeností dalších zemí, která opatření už v minulosti zavedla.

Podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem působí na českém trhu přes 2500 lékáren.

Témata:  lékárny

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy