Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak obrat důchodce? Nové triky podvodníků, vysolíte jim balík

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi už pomalu přestal zabírat. Právě proto se ho rozhodli zdokonalit.

Na telefonní čísla seniorů zavolá neznámy člověk, který začne rozhovor slovy, jako by volal svým prarodičům. Když se senior chytí do pasti neznámého člověka, konverzace se rozvine. 

Neznámy člověk, tedy domnělý vnuk, vysvětluje, že měl nehodu a potřebuje peníze. Samozřejmě sdělí, že pro peníze sám přijet nemůže a proto pošle kamaráda. Legenda může působit velmi průhledně, ale obětí už policie za poslední roky eviduje několik desítek.

Objevují se i jiné typy podvodů na seniory. Neznáma osoba zavolá na pevnou linku seniorovi, kterého si vytipovala. Zkouší od něj vylákat peníze formou půjčky s tím, že je ve finanční tísni.

Neúspěch podvodníky ve většině případů neodradí a zkoušejí to později s jiným příběhem.

„Představil se jako policista s tím, že ví o předchozím podvodném hovoru, a požádal o pomoc při dopadení pachatele. Falešný detektiv vyzval seniora, aby s podvodníkem spolupracoval a vydal mu požadovanou částku s tím, že policisté vše sledují a pachatele s penězi v ruce zatknou,“ vysvětlila trik mluvčí policie Soňa Štětínská pro novinky.cz.

Témata:  důchodci

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy