Jak obrat důchodce? Nové triky podvodníků, vysolíte jim balík

Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi už pomalu přestal zabírat. Právě proto se ho rozhodli zdokonalit.

Ilustrační fotografie
reklama

Na telefonní čísla seniorů zavolá neznámy člověk, který začne rozhovor slovy, jako by volal svým prarodičům. Když se senior chytí do pasti neznámého člověka, konverzace se rozvine. 

Neznámy člověk, tedy domnělý vnuk, vysvětluje, že měl nehodu a potřebuje peníze. Samozřejmě sdělí, že pro peníze sám přijet nemůže a proto pošle kamaráda. Legenda může působit velmi průhledně, ale obětí už policie za poslední roky eviduje několik desítek.

Objevují se i jiné typy podvodů na seniory. Neznáma osoba zavolá na pevnou linku seniorovi, kterého si vytipovala. Zkouší od něj vylákat peníze formou půjčky s tím, že je ve finanční tísni.

Neúspěch podvodníky ve většině případů neodradí a zkoušejí to později s jiným příběhem.

„Představil se jako policista s tím, že ví o předchozím podvodném hovoru, a požádal o pomoc při dopadení pachatele. Falešný detektiv vyzval seniora, aby s podvodníkem spolupracoval a vydal mu požadovanou částku s tím, že policisté vše sledují a pachatele s penězi v ruce zatknou,“ vysvětlila trik mluvčí policie Soňa Štětínská pro novinky.cz.

Témata: důchodci | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky