Babišovy šance na vítězství v prezidentské volby jsou jen zhruba 18procentní, hlásí dnes sázkové kanceláře. Favoritem je nadále Pavel

Komentář Lukáše Kovandy: Sázkové kanceláře podle dnes vypsaných kursů přisuzují zhruba jen 18procentní pravděpodobnost tomu, že by se prezidenských volbách stal prezidentem Andrej Babiš. Druhé kolo proběhne koncem ledna. Jasným favoritem zůstává Petr Pavel, jemuž sázkové kanceláře připisují přibližně 82procentní šance na triumf.

prezidentské volby 2023
reklama

Pavel ovšem i během včerejška dále mírně oslabil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě, ovšem jen z 84 na právě uvedených 82 procent. Andrej Babiš si po včerejšku mírně polepšil, z šestnácti na zmíněných osmnáct procent.

Před prvním kolem voleb se kurs bývalého vysokého představitele české armády a NATO Pavla pohyboval u českých sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, Sazkabet a Betano v rozmezí od 1,42:1 do 1,45:1, v průměru činil 1,435:1. Pravděpodobnost jeho vítězství v prezidentském klání se tedy podle sázkových expertů blížila hodnotě 70 procent. Po prvním kole prezidentské volby měl předevčírem ráno Pavel u daných sázkových kanceláří vypsané kury v rozmezí od 1,1:1 do 1,13:1, v průměru 1:12. Pravděpodobnost jeho celkového vítezství tedy stoupla o přibližně 20 procentních bodů a blížila se úrovni 90 procent. 

Podle kursů vypsaných danými kancelářemi včera ráno se Pavlovy šance pohybovaly spíše kolem 84 procent. Dnes je to tedy o další dva procentní body méně. Kursy na jeho vítězství se pohybují v rozmezí od 1,15:1 po 1,18:1, průměrně činí 1,17:1. Například při sázce 1000 korun tak v případě Pavlova úspěchu za necelé dva týdny lze potenciálně počítat s výhrou 1170 korun, v čistém tedy 170 korun. předevčírem to ale bylo jen 120 korun.

Naopak šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si dle průměrného kursu čtyř zmíněných sázkových kanceláří předevčírem ráno, těsně po volbách, výrazně pohoršil, z 3,48:1 na 6,23:1. Babišovy šance na celkové vítězství mezi předvečerem prvního kola voleb a předvčerejším ránem výrazně klesly, z úrovně pravděpodobnosti přes 25 procent na ani ne polovinu – k úrovni jen lehce nad hodnotou deseti procent.

Včera se však z úrovně kolem deseti procent mírně zvýšily na hodnotu zhruba šestnácti procent. A dnes tedy na hodnoty osmnácti procent. Kursy na Babišův triumf dnes uvedené sázkové kanceláře vypisují v rozmezí od 4,40:1 po 4,95:1, průměrně 4,76:1. Při vložení tisícikoruny tak sázkař v případě, že se Babiš stane prezidentem, získá potenciálně 4760 korun, v čistém tedy 3760 korun. Včera to ovšem bylo dokonce 4075 korun.  

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky