Aerolinky Cathay Pacific zruší 8500 pracovních míst

Hongkongská letecká společnost Cathay Pacific Airways zruší 8500 pracovních míst, což odpovídá téměř čtvrtině její celkové pracovní síly. Opatření ale zahrnuje i 2600 pracovních míst, která v současnosti nejsou obsazena, oznámila dnes firma. Ta se stejně jako její konkurenti potýká s útlumem letecké přepravy v důsledku koronavirové krize.

Cathay Pacific
reklama

Cathay Pacific v rámci restrukturalizace také uzavře svou regionální divizi Cathay Dragon. Firma v příštím roce nezvýší mzdy a za letošní rok nevyplatí zaměstnancům prémie. V platnosti v příštím roce zůstane snížení mezd vedoucích pracovníků, uvedla agentura AP.

"Pandemie má nadále ničivý dopad na odvětví letecké dopravy a je krutou pravdou, že musíme podnik zásadně restrukturalizovat, abychom přežili," uvedl šéf společnosti Augustus Tang. "Musíme to udělat, abychom ochránili co nejvíce pracovních míst," dodal.

Restrukturalizační plán bude podle firmy stát zhruba 2,2 miliardy hongkongských dolarů (6,5 miliardy Kč). Podnik teď měsíčně přichází o hotovost v objemu 1,5 až dvě miliardy hongkongských dolarů (4,4 až 5,9 miliardy Kč). Restrukturalizace by měla měsíční hotovostní výdaje snížit o 500 milionů hongkongských dolarů.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky