Zeman nabízí 100 tisíc korun, kdo...

Marná snaha. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček neuspěl, teď je řada na lidu. Miloš Zeman vypsal stotisícovou odměnu pro toho, kdo najde článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman. Podle odborníků však takový článek neexistuje.

Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman vyzývá lid: Hledejte článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman, odměnou vám bude 100 tisíc korun ode mě. Právě ode teďka je to oficiální, prezident už zlomil hůl nad bádáním svého mluvčího Jiřího Ovčáčka a dává šanci každému.

"Rozhodl jsem se vypsat odměnu, samozřejmě ze svých soukromých prostředků, ve výši sto tisíc korun pro nějakého studenta, který se ponoří do archivu a ten článek skutečně najde, " citoval slova prezidenta Miloše Zemana iDnes.cz. Prezident je pronesl při debatě s občany v jeho oblíbeném Novém Veselí. V této obci trávil politický důchod, než se stal prezidentem.

Zeman tento nápad deklaroval už v květnu, nicméně ještě nechal svému mluvčímu čas do konce června, aby případně článek našel. Ovčáček ho nenašel, a tak má šanci kdokoliv, kdo bude mít chuť se ponořit do bádání.

Podle odborníků je to však sisyfovská práce, protože žádný článek Ferdinanda Peroutky s tímto titulkem neexistuje. Společnost Ferdinanda Peroutky požaduje po prezidentovi, aby svá slova doložil, nebo aby se omluvil. To Zeman odmítl, řekl, že se hodlá jen omluvit za to, že se článek nenašel. Spisovatelova vnučka už kvůli Zemanovým slovům podala žalobu na stát.

 

Témata: Zeman, Miloš

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky