Prestižní americký deník si utahuje z Babiše

Už i za mořem si všimli, že český ministr financí propadlo kouzlu selfie fotek, které si rád vystavuje na svém twitterovém profilu. Deník Wall Street Journal upozorňuje především na jeho snímky s řeckým ministrem financí Yanisem Varoufakisem a německým ministrem financí Wolfgangem Schäublem.

Andrej Babiš

Novináře deniku Wall Street Journal upoutala fotka Andreje Babiše s jeho řeckým kolegou. „Sympaťák, až na těch 329 miliard euro dluhů," napsal o něm mimo jiné předseda hnutí ANO. „Česká republika není součástí eurozóny a není součástí měnové unie a není zapojeno v současném záchranném plánu pro Řecko," rýpnul si do Babiše americké deník.

Český ministr financí podle Američanů neřeší, co tweetuje. „Krátce před tím, než zveřejnil fotku s Varoufakisem, poslal také obrázek jeho a Wolfganga Schäubleho, na kterém německý ministr financí vypadal rozhodně šťastnější, než jak se cítil po diskusi se svými kolegy z Evropské unie," hodnotí Babišovo působení na sociálních sítích deník Wall Street Journal.

„Pan Babiš, podnikatel a miliardář, který se stal politikem, rád tweetuje fotky ze svého každodenního života. V posledních týdnech zveřejnil fotky sebe ve vlaku z New Yorku do Washingtonu, před budovou OSN v New Yorku a kanceláří Google. Mluvčí pana Babiše odmítl tweety komentovat," píše také deník.

Témata: Andrej Babiš

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky