Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zasáhne české školství islám? Možná již brzy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Je tomu již deset let, co v České republice oficiálně začala fungovat muslimská obec. Po této době již má právo na lepší podmínky pro fungování. Například by se na českých státních školách mohla objevit výuka islámu. Prezident muslimských obcí to v rozhovoru pro ihned.cz vítá.

Muslimská obec minulý týden oslavila deset let od oficiální registrace na ministerstvu vnitra. Po této lhůtě může zažádat o vyšší práva. V české armádě by se tak mohli objevit islámští duchovní a na státních školách by mohl být vyučován islám.

"Pokud se ve škole objeví dostatečný počet muslimských dětí, tak máme právo vyučovat tyto děti islám. Nevím, proč by to někomu mělo vadit? Jsou to naše děti. Nebudeme vyučovat nemuslimské děti, to nám zákon ani neumožňuje," říká k tomu pro ihned.cz prezident Ústředí muslimských obcí ČR Muneeb Hassan Alrawi.

Než k tomu ale dojde, musí muslimové splnit další podmínky. Například sehnat 10 tisíc podpisů, což nebude snadné.

Témata:  školství islám

Související

Aktuálně se děje

10. června 2026 16:15

Radost bez bariér. Děti z Klokánku mohou znovu zdarma využívat pražské bazény

Hlavní město pokračuje v dlouhodobé podpoře dětí z Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Díky spolupráci s městskou společností Trade Centre Praha, a.s. (TCP), která mimo jiné spravuje a provozuje Aquacentrum Šutka, Hloubětínský bazén a bazén na Strahově, byly dětem prodlouženy čipy umožňující bezplatný vstup do těchto areálů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy