Benzinky zavádí nový trend: Zážitkovou toaletu

České čerpací stanice zavádí nově poplatky za použití toalety. Čerpací stanice Shell podle informací České televize už vybírá patnáctikorunový poplatek na osmnácti pobočkách, Benzina tento provoz testuje zatím na třech stanicích. Tyto poplatky mají přispět ke zkvalitnění služeb a z návštěvy toalet se tak má stát doslova zážitek.

Ilustrační fotografie

Na benzinových pumpách v Rakousku se platí v přepočtu kolem 13 korun. Od poplatku je ale osvobozen ten, kdo se zastaví i v obchodě. Veřejné záchody zde jsou čisté a úplně zdarma. Podobně je tomu například i na Slovensku.

Český správce dálnic, který má za povinnost zajistit řidičům dostatek veřejných toalet, tyto pravomoce deleguje na majitele čerpacích stanic. Oni sami si pak mohou rozhodnout, kolik si za tuto službu řeknou.

Jak opozorňuje Česká televize, čerpací stanicíe Shell nedávno zavedly patnáctikorunový poplatek a z návštěvy veřejných toalet se má stát doslova zážitek.

"To, co přinášíme, je nejvyšším standardem veřejných toalet, který si můžete představit," tvrdí mluvčí společnosti Petr Šindler. Testovací provoz má následně ukázat, kolik zážitkových toalet nakonec v Česku bude.

Témata: pohonné hmoty

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky