Paroubek: Církve kašlou na lidi, zaslepil je mamon. Proč k nám nepřijede papež?

Předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek tvrdí, že církve jsou zaslepené mamonem a neuvědomují si, že 80 procent veřejnosti církevní restituce odmítá. Píše to ve zprávě pro server EuroZprávy.cz.

660

"O tom, že církve – především katolická – kašlou na lidi, už dnes může pochybovat jen málokdo. Jsou si přitom dobře vědomé, že proti Nečasovu a Kalouskovu pojetí církevních restitucí, které bylo ve sněmovně prosazeno hlasem pravomocně odsouzeného poslance, 80 % veřejnosti odmítá. Mamon je zcela zaslepil.

Církve, ideově vedené církví katolickou, odmítly rozumné návrhy dvou největších vládních stran na snížení reparací církvím.

Svatý otec František dlouhodobě odmítá návrhy českého katolického episkopátu na návštěvu naší země. Nedivím se mu. Hamižnost českých prelátů je v přímém rozporu s postupy, které veřejně hlásá (a také se podle nich chová) papež František.

Vláda musí udělat jasné závěry. Zdanit církevní reparace a zkrátit dotace na rekonstrukce církevních památek. V tom by vládu měly následovat také samosprávy krajů a obcí," píše expremiér Jiří Paroubek.

Témata: církev

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky