Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiše konec Mayové nepřekvapil, doufá v druhé referendum

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images

Českého premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřekvapilo dnešní oznámení britské premiérky Theresy Mayové, že 7. června skončí jako vůdkyně konzervativců.

Babiš to řekl novinářům poté, co v Průhonicích odevzdal svůj hlas ve volbách do Evropského parlamentu. Babiš doufá, že se ve Velké Británii uskuteční předčasné volby a také referendum, po kterém by země zůstala v Evropské unii.

"To se víceméně čekalo, já stále doufám, že budou předčasné volby a nakonec ještě jedno referendum," řekl novinářům Babiš při dotazu na Mayovou. Britští občané by podle něj dostali díky tomu příležitost pochopit, že se v prvním referendum o odchodu z unie rozhodli na základě nepravdivých dezinformací. "Věřím, že Británie zůstane v EU, pro nás to byl jeden z hlavních spojenců," dodal.

Témata:  Andrej Babiš Theresa Mayová Brexit

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy