Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko čeká teplý víkend, bude až 20 stupňů. Předpověď počasí na sobotu a neděli

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

O víkendu nás čeká nádherné jarní počasí. Tlaková výše bude postupovat přes střední Evropu dále k východu a po její zadní straně bude na naše území proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Předpověď na sobotu:Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +3 až -1 C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, v Čechách až 20 °C.Slabý proměnlivý nebo jižní do 4 m/s.

Předpověď na neděli:Jasno až polojasno, během dne od severozápadu přechodně oblačnoaž zataženo a místy přeháňky. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v údolích až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na jihovýchodě až 19 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr do 4 m/s se bude měnit na mírný severní 2 až 6 m/s.

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy