ODS a TOP 09 se možná spojí

V budoucnu by se mohly spojit strany ODS a TOP 09. To, o čem se jen šeptá v politických kuloárech, nevyloučil v rozhovoru pro časopis Týden ani bývalý místopředseda ODS Ivan Langer, který je se špičkami strany stále v kontaktu.

reklama

"Je to jedna z úvah, které procházejí hlavou různým lidem," uvedl v rozhovoru bývalý ministr vnitra. Jedním dechem však Langer dodal, že nejde o projekt, který by byl realizovatelný v dohledné době. Přesto se skloňují už i některá jména, která by v nové partaji měla hrát klíčové role - Václav Klaus, Miroslav Kalousek nebo Karel Schwarzenberg. A rovněž výčet stran, jež by se měly spojit, nemusí mít podle něj jen dvě položky - ODS a TOP 09.
 
Langer rovněž Týdnu řekl, že podle něj byl nejlepším šéfem historie ODS Mirek Topolánek a postava Václava Klause je prý "nepostradatelná".

Od Topolánka ala stále čeká na omluvu kvůli událostem po posledních parlamentních volbách. "Až uplyne čas a potkáme se, bude mít příležitost mi vysvětlit, proč mě chtěl popravit. To pro mě bylo velké překvapení, že se v jednom okamžiku spojil s těmi, proti kterým celou dobu bojoval," uvedl Langer s tím, že s Topolánkem se od konce své 'velké' kariéry v ODS setkal jen jednou a to náhodou.
 
Dnes se Langer podle svých slov snaží pomáhat lidem v kraji. "Jsem členem regionální rady ODS Olomouckého kraje. A pak mám ještě jednu vlivnou funkci - jsem člen bezpečnostní komise ODS - jeden ze třiceti," říká s mírným despektem Langer.

Se současným šéfem ODS a premiérem Petrem Nečasem se Langer údajně potkává jednou za měsíc. "Jde o témata, kterým jsem se věnoval vždycky. Obecně ODS, vzdělávání, média, bezpečnostní problematika, veřejná správa," nastínil Langer témata jejich rozhovorů.

Langer také podrobil kritice fungování grémia ODS. "Jsem ve velkých rozpacích z fungování grémia. Místopředsedové nejsou vůbec vidět. Vůbec nikdo neví, co dělají. Soudě podle tohoto nepracují. A všechno táhne jenom Petr (Nečas)."

Témata: politici

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky