Rekonstrukce státu

Vratislav Mynář

Rekonstrukce státu podala trestní oznámení na kancléře Mynáře. Viní ho z ovlivňování justice

Aktuality

Platforma Rekonstrukce státu podala trestní oznámení na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Podle právní analýzy, kterou si platforma nechala vypracovat, se Mynář mohl minimálně ve dvou případech dopustit trestného činu zasahování do nezávislosti soudu. Jde o schůzku Mynáře s ústavním soudcem Vojtěchem Šimíčkem a dopis kancléře tehdejšímu předsedovi Nejvyššího správního soudu Josefovi Baxovi. Podezřelým ze spáchání trestného činu může být i prezident, dodává Rekonstrukce státu.

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

16. ledna 2026 12:18

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. ledna

Zima bude v nadcházejících dnech pokračovat a místy se teploty sníží pod bod mrazu. Očekává se převládající zatažená oblačnost s mlhami a ojedinělé mrznoucí mrholení či slabé sněžení. Na komunikacích i ve vyšších polohách se může tvořit náledí a slabá ledovka, proto ČHMÚ doporučuje zvýšenou opatrnost.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Inflace v Česku je nejnižší od roku 2016, potvrdil ČSÚ

Inflace v Česku letos v lednu klesla na nejnižší úroveň od roku 2016, potvrdil dnes ČSÚ svá předběžná čísla ze začátku měsíce. Meziročně činila 1,6 %. Meziměsíčně vykázala hodnotu 0,9 %. Poprvé od roku 2018 tak letos byl nárůst cen mezi prosincem a lednem nižší než jednoprocentní. Lednová meziměsíční inflace bývá často výrazná, například kvůli změnám ceníků směrem vzhůru s příchodem nového roku.