Pilsen Steel

Úřad práce, ilustrační fotografie

Zaměstnancům Pilsen Steel začal úřad práce vyplácet dlužné mzdy

Daně a mzdy

První desítky zaměstnanců plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, jež jsou v insolvenčním řízení, dnes požádaly úřad práce o vyplacení dlužných mezd za březen a duben. V sídle podniku funguje od dneška do středy mobilní pracoviště úřadu, na němž by se mělo postupně vystřídat téměř 600 zaměstnanců firmy, která od ledna nevyrábí. Pracovníky svolávají vedoucí provozů SMS zprávami na konkrétní dny a hodiny. Před oběma kancelářemi stály jen menší fronty lidí, kteří byli vyřízeni za pět až deset minut, zjistila ČTK na místě. Peníze musí úřad poslat na účty do měsíce, ale referentky úřadu dnes slibovaly, že to bude asi za 14 dnů.

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

USA překvapivě skupují vlastní dluh, bitcoin těží z oslabování dolaru

V USA se včera stalo něco, co může být pro trhy mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Ministr financí Scott Bessent vytáhl proti vysokým dlouhodobým úrokům poměrně neobvyklou zbraň. Americké ministerstvo financí oznámilo, že nejméně zdvojnásobí objem odkupů starších státních dluhopisů se splatností 10 až 30 let. Zjednodušeně: stát se stane větším kupcem vlastních dlouhodobých dluhopisů.