kauza Diag human

Ilustrační fotografie

Ztráta 300 milionů korun: Cikrt ukázal na Špidlu a Kalouska

Ekonomika

Bývalý tiskový mluvčí ministra zdravotnictví a autor knihy Krev a peníze - Pravda o kauze Diag Human Tomáš Cikrt v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu zhodnotil léta trvající spor mezi státem a firmou Diag Human. Zároveň poukázal na možné viníky celé kauzy, díky kterým musel stát zaplatit přes 300 milionů korun.

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

16. ledna 2026 12:18

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. ledna

Zima bude v nadcházejících dnech pokračovat a místy se teploty sníží pod bod mrazu. Očekává se převládající zatažená oblačnost s mlhami a ojedinělé mrznoucí mrholení či slabé sněžení. Na komunikacích i ve vyšších polohách se může tvořit náledí a slabá ledovka, proto ČHMÚ doporučuje zvýšenou opatrnost.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Inflace v Česku je nejnižší od roku 2016, potvrdil ČSÚ

Inflace v Česku letos v lednu klesla na nejnižší úroveň od roku 2016, potvrdil dnes ČSÚ svá předběžná čísla ze začátku měsíce. Meziročně činila 1,6 %. Meziměsíčně vykázala hodnotu 0,9 %. Poprvé od roku 2018 tak letos byl nárůst cen mezi prosincem a lednem nižší než jednoprocentní. Lednová meziměsíční inflace bývá často výrazná, například kvůli změnám ceníků směrem vzhůru s příchodem nového roku.