kartel

ÚOHS

Čtyři poradenské společnosti dostaly pokutu 1,8 milionu za kartel

Finance

Čtyři firmy, které se věnují poradenství v oblasti dotací, dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu v celkové výši 1,833.000 korun. Důvodem je kartelová dohoda, kterou podle úřadu společnosti uzavřely při výběrovém řízení vyhlášeném městem Prostějov. Úřad dnes o udělení pokuty informoval v tiskové zprávě.

Aktuálně se děje

5. června 2026 16:48

IČO, Airbnb i Revolut pod lupou. Na co si dát pozor při daňové kontrole v roce 2026

Daňové kontroly u OSVČ a malých firem se v roce 2026 dál přesouvají k automatizované analýze dat a detailnějšímu sledování digitálních transakcí. Finanční správa se zaměřuje na IČO, auta v podnikání, home office, digitální ekonomiku i fintech služby jako Revolut, zejména tam, kde se mísí osobní a firemní finance.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Komentář

Euro: co ukazují nové studie o jeho dopadech na obchod a investice

Stěžejním argumentem stoupenců přijetí eura v Česku je ten, že jednotná evropská měna podpoří jak zahraniční obchod, tak přímé zahraniční investice v tuzemsku. Nic z toho ale nemusí být pravda. Renomované studie z poslední doby totiž konstatují prakticky nulový vliv členství v eurozóně jak na přímé zahraniční investice, tak na rozvoj zahraničního obchodu.