emigrace

Ilustrační fotografie

Němci se bojí budoucnosti. Bohatší lidé utíkají ze země

Ekonomika

Podle významného německého deníku Die Welt roste v zemi počet lidí ze střední třídy, kteří uvažují o emigraci z Německa. Důvodem jsou hlavně obavy z budoucnosti. Kromě dopadů vládní imigrační politiky na celý sociální a zejména důchodový systém se bojí také ekonomických důsledků překotného odstavování nejen jaderných, ale i uhelných elektráren.

Aktuálně se děje

29. května 2026 13:01

Temu dostalo pokutu 200 milionů eur. EU tvrdě udeřila kvůli nebezpečnému zboží

Evropská komise uložila online tržišti Temu pokutu ve výši 200 milionů eur za porušení Nařízení o digitálních službách. Platforma podle Komise dostatečně nevyhodnotila rizika spojená s prodejem nelegálních výrobků a s možnými dopady na spotřebitele v Evropské unii. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Komentář

Euro: co ukazují nové studie o jeho dopadech na obchod a investice

Stěžejním argumentem stoupenců přijetí eura v Česku je ten, že jednotná evropská měna podpoří jak zahraniční obchod, tak přímé zahraniční investice v tuzemsku. Nic z toho ale nemusí být pravda. Renomované studie z poslední doby totiž konstatují prakticky nulový vliv členství v eurozóně jak na přímé zahraniční investice, tak na rozvoj zahraničního obchodu.