Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kampelička Unibon je na pokraji krachu

Čtvrtá největší tuzemská kampelička Unibon je ve vážných problémech. ČNB s ní zahájila správní řízení o odebrání licence, informují ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

O rozhodnutí centrální banky se kampelička dozvěděla minulý pátek. Hospodářským novinám to včera potvrdil mluvčí Unibonu Jaroslav Ostrčilík s tím, že záložna proti rozhodnutí podá rozklad. "Naše pobočky a činnost tím nejsou nijak omezeny," tvrdí Ostrčilík.

Problémová družstevní záložna má přes 4400 vkladatelů, kteří u ní mají uloženo přes 2,8 miliardy korun. Po roce tak může skončit další kampelička. Naposledy zkrachovala Vojenská družstevní záložna. Vklady v kampeličkách jsou pojištěny jako v bankách, to znamená stoprocentně do 100 tisíc eur, píší Hospodářské noviny.

Témata:  banky

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 9:46

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

17. března 2026 11:04

Meta svůj přístup nemění: reklamní model zůstává podle expertů nezákonný

Spotřebitelská organizace dTest se problematice modelu „zaplať, nebo souhlas“ u společnosti Meta věnuje dlouhodobě a na možné rozpory s evropským právem už dříve upozorňovala. Nová analýza evropských spotřebitelských organizací sdružených v BEUC ukazuje, že i aktuálně upravený model společnosti Meta nesplňuje požadavky práva EU na ochranu osobních údajů a dalších práv spotřebitelů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy