Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Air Bank! Na český trh vstupuje banka magnáta Kellnera

Nová bankovní instituce Air Bank financovaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem vstoupí v úterý na český trh. Nová banka chce na český trh přinést moderní přístup, na který jsou zvyklí zákazníci v zahraničí.

"Běžný klient velké bankovní čtyřky si všimne rozdílu v okamžiku, kdy Air Bank vyzkouší a porovná služby se servisem, který dostává ve své současné bance," řekl už dříve mluvčí banky Rostislav Kocman a dodal, že největší důraz hodlá banka klást na jednoduchost a srozumitelnost v nabídce služeb. Podle něj se bude Air Bank výrazně lišit od současných bank. "Pokud se budeme bavit konkrétně, tak my nemáme žádné balíčky služeb. Nabízíme pouze dva cenové programy, kdy u jednoho klient platí měsíční poplatek a všechny standardní služby pak má zdarma - tedy kromě zahraničního platebního styku, ale například platby a výběry z bankomatu jsou zdarma. U druhého pak klient neplatí měsíční poplatek, ale platí za jednotlivé operace, příchozí platba, výběr z našeho bankomatu jsou také zdarma," vysvětlil Kocman. Air Bank přichází také s novým cenovým konceptem. "U měsíčního poplatku se neplatí za účet, ale za vztah s bankou - účtů tedy za jeden poplatek může mít klient více," objasnil Kocman. Odlišnosti budou i ve zpoplatnění transakcí skrze jednotlivé kanály – novinkou je, že u všech klient zaplatí stejnou cenu. "Nerozlišujeme použitý kanál - nezpoplatňujeme operace na pobočce, přes telefon nebo přes internet. Klienti platí za operaci samotnou bez ohledu na kanál, pokud je to zpoplatněná operace podle tarifu, nebo ji prostě máte zdarma," poznamenal Kocman. Samozřejmostí bude obsluha online, a to včetně možnosti provést přes internet kompletní založení služeb. "Klient nikdy nemusí přijít do naší pobočky. Bankovní systém se přizpůsoboval potřebám internetového bankovnictví, ne naopak. Staré banky mají za sebou historii, tradici a podobně, ale nedokážou změnit svoje systémy, a tato tradice je omezuje," tvrdí Kocman. Plány Air Bank jsou smělé. "Do roka od spuštění chceme mít 70 tisíc klientů, do pěti let 250 tisíc a mít tak tržní podíl čtyři až pět procent," prozradil plány banky už dříve Kocman. Do černých čísel by se Air Bank ráda dostala ve třetím roce fungování. "Po pěti letech bychom chtěli mít bilanční sumu okolo 18 miliard korun," doplnil Kocman.

Témata:  banky Petr Kellner

Související

Aktuálně se děje

2. října 2025 17:10

Podvodníci cíleně lákají na doplňky stravy: Jak se bránit

S příchodem podzimu roste zájem o posílení imunity a s ním i prodej vitamínů a nejrůznějších doplňků stravy. V této době se také zvyšuje aktivita internetových podvodníků, kteří se snaží vydělat na obavách spotřebitelů o zdraví. Podvodníci často využívají zdánlivě atraktivní nabídky na sociálních sítích, v reklamách či na neznámých internetových stránkách. Jak poznat podvod a co dělat, pokud vám podezřelý produkt dorazí domů?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neznalost a psychické vyčerpání brání dlužníkům využít oddlužení

Novela insolvenčního zákona měla lidem cestu k oddlužení usnadnit. Přesto počet nových insolvenčních řízení meziročně roste jen o 12 %, přičemž desítky tisíc lidí ročně by tuto možnost mohly využít – většina o ní ale stále neví. Výzkum Konsorcia dluhových poraden ČR ukázal, že dlužníkům brání nejen neznalost změn, ale i psychické vyčerpání a složité životní podmínky.