Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Epidemie sílí, v úterý přibylo 14 539 případů koronaviru

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Testy v Česku v úterý potvrdily 14.539 případů koronaviru, uvedla dnes Česká televize s odkazem na mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla. Je to téměř o polovinu víc než před týdnem a nejvyšší denní přírůstek od poloviny března. V nemocnicích je s covidem -19 téměř 3300 lidí. Aktualizované údaje o koronaviru ministerstvo na webu zveřejňuje po 08:00.

Víc případů než v úterý ministerstvo zdravotnictví eviduje naposledy 12. března. Úterní počet patří mezi dvacítku nejvyšších denních přírůstků nakažených za dobu epidemie v Česku od počátku loňského března. Reprodukční číslo, které ukazuje, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, se dlouhodobě drží nad hodnotou jedna. Denní přírůstky nakažených tak budou zřejmě nadále růst.

Také počet hospitalizovaných s covidem-19 byl v úterý zhruba o polovinu vyšší než o týden. dřív. Nadále přibývá také lidí, kteří jsou v nemocnicích ve vážném stavu.

Končící vláda hnutí ANO a sociálních demokratů by dnes měla probrat další opatření proti šíření koronaviru.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

30. července 2026 13:49

Parkování u obchodních center má svá pravidla. Za chybu hrozí pokuta

Parkoviště u obchodních center a supermarketů bereme jako samozřejmost. Přijedeme, zaparkujeme, nakoupíme a odjedeme. Na první pohled jde o obyčejný prostor, kde „platí zdravý rozum“. Ve skutečnosti však jde o prostor, kde se střetává soukromé vlastnictví, pravidla silničního provozu i ochrana spotřebitele. Právě zde proto mnohdy vznikají nedorozumění a někdy i nepříjemné spory mezi řidiči, provozovateli parkovišť nebo pojišťovnami. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy