Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Komentář Ivana Bartoše k inauguračnímu projevu prezidenta

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
Foto: Martina Černáková / EuroZprávy.cz / INCORP images

Prezident Miloš Zeman opět potvrdil, že společnost nechce stmelovat, ale naopak rozdělovat. Vyřizování osobních účtů, které v projevu zazněly, nemají dle mého názoru na takto důležitém státním aktu své místo.

Poštvávat veřejnost proti novinářům, ať už novinářům soukromých médií či médií veřejné služby, je nevkusné nejen v kontextu aktu inaugurace, ale zejména krajně nezodpovědné v době, kdy u našich sousedů jasně vidíme, v co poštvávání veřejnosti vůči novinářům může vyústit.

Piráti se jako členové Parlamentu ČR této společné schůze obou komor logicky zúčastnili. Naštěstí, na Hradě se politika neutváří, na Hradě nevznikají zákony. My se chceme soustředit na roli konstruktivní opozice ve Sněmovně a prosazovat, co jsme voličům slíbili.

Témata:  Miloš Zeman Pirátská strana Ivan Bartoš

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

27. dubna 2026 13:34

Zlato ztrácí lesk: Proč bezpečný přístav teď nefunguje

I přes rostoucí geopolitické napětí zlato oslabuje a od ledna ztratilo zhruba 14 %, když kleslo pod 4 800 USD za unci. Důvodem není ztráta důvěry, ale potřeba hotovosti – státy ho prodávají jako rychlý zdroj financí.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy