Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

774 nakažených v Česku. Při obcházení karantény přijde úplný zákaz vycházení, varuje Prymula

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení. Právu to řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula.

Země by v takovém případě byla na dva týdny "úplně umrtvena". Zřejmě by se naprosto omezil pohyb s výjimkou fungování kritické infrastruktury, elektrárny by musely fungovat dál. Doufá ale, že k tomu ČR nebude muset přikročit.

Je také podle něj logické, že nynější lhůty řady omezení se budou prodlužovat, prodloužení nouzového stavu musí schválit Parlament.

Počet lidí nakažených v Česku novým typem koronaviru stoupl k 9:32 na 774. COVID-19: Aktuální počty onemocnění koronavirem v ČR zde.

Vláda kvůli koronaviru rozšířila finanční pomoc, takže na ošetřovné nově dosáhnou i živnostníci a stát proplatí firmám část mezd pracovníků v karanténě či uzavřených provozech. Kabinet také zpřísnil pravidla pro pohyb Čechů přes hranice za prací a změnil čas vyhrazený pro seniory na nákup v obchodech. K občanům ve čtvrtek promluvil prezident Miloš Zeman, podle kterého lidé nemají propadat strachu, ani epidemii zlehčovat.

Témata:  Roman Prymula Koronavirus COVID-19 Česko

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy