774 nakažených v Česku. Při obcházení karantény přijde úplný zákaz vycházení, varuje Prymula

Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení. Právu to řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula.

Ilustrační fotografie

Země by v takovém případě byla na dva týdny "úplně umrtvena". Zřejmě by se naprosto omezil pohyb s výjimkou fungování kritické infrastruktury, elektrárny by musely fungovat dál. Doufá ale, že k tomu ČR nebude muset přikročit.

Je také podle něj logické, že nynější lhůty řady omezení se budou prodlužovat, prodloužení nouzového stavu musí schválit Parlament.

Počet lidí nakažených v Česku novým typem koronaviru stoupl k 9:32 na 774. COVID-19: Aktuální počty onemocnění koronavirem v ČR zde.

Vláda kvůli koronaviru rozšířila finanční pomoc, takže na ošetřovné nově dosáhnou i živnostníci a stát proplatí firmám část mezd pracovníků v karanténě či uzavřených provozech. Kabinet také zpřísnil pravidla pro pohyb Čechů přes hranice za prací a změnil čas vyhrazený pro seniory na nákup v obchodech. K občanům ve čtvrtek promluvil prezident Miloš Zeman, podle kterého lidé nemají propadat strachu, ani epidemii zlehčovat.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky