774 nakažených v Česku. Při obcházení karantény přijde úplný zákaz vycházení, varuje Prymula

Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení. Právu to řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama

Země by v takovém případě byla na dva týdny "úplně umrtvena". Zřejmě by se naprosto omezil pohyb s výjimkou fungování kritické infrastruktury, elektrárny by musely fungovat dál. Doufá ale, že k tomu ČR nebude muset přikročit.

Je také podle něj logické, že nynější lhůty řady omezení se budou prodlužovat, prodloužení nouzového stavu musí schválit Parlament.

Počet lidí nakažených v Česku novým typem koronaviru stoupl k 9:32 na 774. COVID-19: Aktuální počty onemocnění koronavirem v ČR zde.

Vláda kvůli koronaviru rozšířila finanční pomoc, takže na ošetřovné nově dosáhnou i živnostníci a stát proplatí firmám část mezd pracovníků v karanténě či uzavřených provozech. Kabinet také zpřísnil pravidla pro pohyb Čechů přes hranice za prací a změnil čas vyhrazený pro seniory na nákup v obchodech. K občanům ve čtvrtek promluvil prezident Miloš Zeman, podle kterého lidé nemají propadat strachu, ani epidemii zlehčovat.

Loading...

Diskuze: 774 nakažených v Česku. Při obcházení karantény přijde úplný zákaz vycházení, varuje Prymula

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 20.03.2020 10:16 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky