Důchodci do práce? Poslanci něco chystají

Podvýbor pro sociálně pojistné systémy a důchodovou reformu minulý týden diskutoval o problematice odchodů z aktivního pracovního života do penze. Na webu strany na to upozornila poslankyně za ČSSD Zuzana Kailová.

Diskuse: 4

Ilustrační fotografie
reklama

Poslanci se podle ní seznámili se závěry analýz centra IDEA při akademickém pracovišti CERGE-EI, projektu Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky.

"Podvýbor v rámci přípravy na důchodovou reformu věnuje dlouhodobou pozornost studiím, analýzám a statistickým výhledům v souvislosti s demografickým vývojem společnosti," uvedla.

"Česká populace stárne. Rodí se méně dětí, přitom narůstá dlouhověkost související se zlepšováním zdravotní péče a rostoucí kvalitou sociální péče. Ale i tím, že se o sebe lépe staráme, spousta lidí dnes dbá na zdravý životní styl," dodala Kailová, předsedkyně Podvýboru pro pojistné systémy a důchodovou reformu.

Zatímco v roce 2012 tvořil podíl osob starších 65 let v populaci 16,2%, podle prognóz bude v roce 2050 tvořit třetinu všech obyvatel. V souvislosti s tím se hovoří o zaměstnanosti starších pracovníků.

"Podporuji, aby se změnil pohled společnosti na tyto lidi. Mají nejvíc pracovních zkušeností a jak vyplývá z dat analýzy, poukazování na to, že mají klesající produktivitu práce, horší zdravotní stav a že v podstatě berou práci mladým, to jsou jen mýty," uvedla Kailová.

Loading...
Témata: důchodci

Diskuze: Důchodci do práce? Poslanci něco chystají

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky