Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z bambusového nádobí z Číny se uvolňuje formaldehyd, varuje ministerstvo

Albert
Albert
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Ministerstvo zdravotnictví varuje před bambusovým hrnkem z Číny, ze kterého se při běžném používání uvolňuje vysoké množství formaldehydu.

Látka může způsobit například podráždění nebo alergické reakce. Prodejce Albert výrobek stáhnul z trhu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Gabriela Štepanyová.

Hrnek Out of the Blue KG krémové barvy má průměr 9x13 centimetrů. Na vnější straně je dekor s obrázky tukanů, ananasů a listů. Má barevné silikonové víčko a objímku.

Je na něm nalepena etiketa s údaji o dovozci a symboly pro používání výrobku. Uvnitř hrnku je volně uložená papírová etiketa s vícejazyčným upozorněním.

Témata:  Albert

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

31. března 2026 9:46

24. března 2026 12:46

Energie opět zdražují: Jak se bránit růstu cen a ušetřit tisíce

Ceny elektřiny a plynu na burzách se do účtů domácností promítají s určitým zpožděním, jejich dopad ale může být výrazný. Aktuální vývoj ukazuje, že při rychlých změnách na trhu mohou rozhodovat i jednotlivé dny – zejména když ceny ovlivňují geopolitické události, jako je napětí na Blízkém východě. Včasná reakce může domácnostem ušetřit tisíce až desítky tisíc korun ročně. Důležité je ale vědět, jaký typ smlouvy máte sjednaný a kdy ji lze změnit nebo upravit její podmínky.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy