K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Úrokové sazby na hypotékách dál rychle rostou

„Rostoucí úrokové sazby na hypotékách povedou ke snížení poptávky po nákupu nemovitostí. Důsledkem bude pomalejší růst cen realit než v minulých letech. Vzhledem k nedostatku nemovitostí ve velkých městech však zatím nelze očekávat propad cen,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Má velký problém? Právník si tajně nahrál, jak s Trumpem řeší peníze pro modelku - anotační obrázek
Má velký problém? Právník si tajně nahrál, jak s Trumpem…

„Drahé nemovitosti a rostoucí úrokové sazby na hypotékách znemožňují lidem s nižšími příjmy vstupovat na realitní trh. Tito lidé jsou současnou situací odsouzeni do nájemního bydlení,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Průměrná úroková sazba na hypotečních úvěrech v únoru vzrostla na 2,36 %, což oproti předchozímu měsíci představuje nárůst o 3,5 % neboli o 0,08 p. b. Jedná se o pokračování velmi rychlého růstu úrokových sazeb, který prodraží nové hypotéční úvěry.

Zdražení hypoték se bude týkat i lidí, které čeká refinancování úvěrů. Vzhledem k tomu, že lze očekávat další navyšování úrokových sazeb, stále se vyplatí fixace na 3 a více let. Banky se současné situace snaží využít a při refinancování hypoték nabízejí vyšší než průměrné úrokové sazby. Klienti by proto neměli přijímat hned první nabídku, ale měli by se snažit vyjednávat o snížení úrokových sazeb.

Témata: hypotéky | MoneyMAG.cz

Diskuze: Úrokové sazby na hypotékách dál rychle rostou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky