Vysoké školy se částečně otevírají studentům

Vysoké školy se ode dneška částečně otevřou pro aktivity studentů v posledním ročníku studia. Účastnit by se jich mohlo vždy maximálně pět lidí najednou. Školy se kvůli epidemii koronaviru 11. března pro studenty zavřely. Vysokých škol se uvolnění opatření bude týkat jako prvních, až v dalších týdnech by se částečně mohly pro žáky otevřít střední a základní školy.

Ilustrační fotografie
reklama

Studenti posledních ročníků studia budou moct přijít na individuální konzultace či zkoušky včetně státnic a rigorózních zkoušek. V omezeném počtu do pěti osob se budou moct také věnovat laboratorní, experimentální nebo umělecké práci, a to zejména za účelem vypracování závěrečných prací a kvůli klinické a praktické výuce a praxi. Individuálně bude možné na vysoké škole navštívit knihovnu či studovnu, ale jen za účelem vyzvednutí či vrácení studijní literatury.

Studenti budou muset poskytnout čestné prohlášení o tom, že v předchozích dvou týdnech neměli příznaky virového onemocnění. Aktivit se budou moci zúčastnit v případě, že jsou bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virovému onemocnění a že nemají nařízenou karanténu. U vstupu do zkušební místnosti si budou muset dezinfikovat ruce.

Vysoké školy v Praze jsou podle pátečního vyjádření svých mluvčích na uvolnění opatření připraveny. Mají dostatek dezinfekce a s příchodem studentů počítají. České vysoké učení technické ale podmíní konání aktivit se studenty souhlasem vyučujících, protože jich řada patří k rizikové skupině.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky